HAKKIMIZDA

Kahvecioğlu Plastik, 1988 yılında Mühendislik Plastikleri olarak adlandırılan Poliamid 6, Cast Poliamid, POM, PET, PVC, Polipropilen, PE, PTFE gibi malzemelerin ithalatı ve toptan satışı amaçlı kurulmuştur.

Sunulan ürünler çeşitlendirmek, satışı ve servisi hızlandırmak ve genel anlamda müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla 2004 yılında İstanbul Topçular'daki kendi binasına taşınmıştır ve faaliyetlerine burada devam etmektedir.Müşteri ihtiyaçlarına yerinde ve daha hızlı cevap verebilmek aynı zamanda mevcut stok seviyesini genişletmek amacı ile 2012 yılında İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde ilk şubesini açmıştır.

Bu arada firmamız yurtdışı üreticilerin geliştirip, kullanıma sunmuş olduğu yeni özel kullanım malzemelerin aynı anda ülkemizdeki üreticilerin kullanımına sunarak teknolojideki gelişmenin yolunu açmıştır.

Özellikle HPM (yüksek performans malzemeler) in stoklarda bulunması ile üreticilerin yüksek ısıda mekanik dayanımı gerektiren tasarımlarında sıkıntıyı giderecek çözüm sunmaktadır.

Son kullanıcıda şekillenecek ürün kalitesi; ancak ileri teknoloji üretim prosesine sahip tesislerde, en iyi hammaddeler kullanılarak elde edilen yarı mamül termoplastikler ile sağlanır. Bu görüşün şekillendirdiği hedef; Avrupalı ​​seçkin lider firmaların kaliteli ve ileri teknolojik ürünlerini, distribütörlük anlayışı ile en uygun fiyata piyasaya sunmayı amaçlamaktadır.

Kuruluşundan bu yana, piyasa ve olumsuz rekabet koşulları koşulları ne olursa olsun, kalite ve teknolojik gelişmelerden taviz vermeden sunulan bu hizmet, müşteri tarafından Kahvecioğlu Plastik’i tercih edilen öncü firma haline getirmiştir.

Şirketimiz